logo Druhý krok školka

Montessori kindergarten in the center of Brno

RESPECT FOR THE CHILD - PREPARED ENVIRONMENT – TRUST

Welcome to the website of Montessori Kindergarten Druhý krok. We are here to introduce you to a kindergarten for children aged three to pre-school age, where they will look forward to mornings and find exactly what they need.

We provide high-quality Montessori education for children, individually fostering the potential of each child. We believe that children learn best when they have the freedom of choice and work at their own pace. Children in our care will find a safe environment that supports their healthy intellectual, social, and emotional development.

 

Every corner of our kindergarten provides children with plenty of inspiration to explore, experiment, and learn through both beautiful and purposeful Montessori materials, as well as everyday practical items and natural elements.

Our empathetic teachers create a supportive environment where children feel welcomed. Children have the opportunity to choose activities that interest them, and teachers support and guide them in discovering new skills. Teachers dedicate enough attention to each child, respecting their opinions and individuality in communication. We emphasize ethical values such as respect, empathy, and mutual understanding.

Last but not least, regular communication with parents is important to us. We share information about the child’s progress and collaborate in all areas where it is needed.

We are proud that our kindergarten provides space for the individual growth and development of children. We believe that each child has unique potential, and our greatest task is to support and nurture it.

Join us and discover the beauty of Montessori education for your child!

How things look at our place

Our team

Eva Vrzalová - ředitelka montessori školky Druhý krok Brno

Headmaster Eva

I am very happy that I can utilize all the knowledge and skill I have acquired as a teacher, mother and manager, in this kindergarten. To be part of this amazing team makes me very happy. In our Montessori kindergarten we guide and teach children with respect and lead them to independence and confidence in themselves. If I need to relax I travel. I take a walk outside in nature or I travel somewhere foreign. Or just simply wander around my home. However, my favourite thing to do is spent time with my children, with my granddaughter Mia, with family and friends at cottage in Vysočina.
Read More
Simona_Trckova_foto

Simona

My name’s Simona, and I got fully involved in Montessori pedagogy thanks to my two children. What I find really interesting about this approach is that it can provide children with a solid foundation for lifelong learning. It takes into account children’s needs and helps them develop their potential.
I’ve always been interested in psychology, personality development and how parenting affects children. In addition to my education in pedagogy, I have taken numerous courses on Montessori pedagogy and respectful communication. In my free time, I like to practise yoga and travel with my family in the mountains.
 

Motto: “The child is the closest to the truth.”

Read More

Martina

My name is Martina Nathan. Since exercise, movement, working with children, and self-development are my life, I decided to combine my experiences and offer to the world what I enjoy. I am dedicated to Montessori pedagogy, secure attachment, children’s yoga, and bilateral therapy. In my life, I enjoy practicing mindfulness, love deep work exercises, and taking walks in nature.

Motto: “Learn to live Here and Now.”

Read More

Erika

I am a very positive person who loves working with children, animals, and nature. In working with children, I especially appreciate the immediate feedback that these little friends are always willing to provide us. Among other things, I am also an instructor for outdoor activities. In the past, I have taught skating, skiing, climbing on an artificial wall, and other sports activities. Working with children brings me a lot of inspiration and allows me to perceive the world from a different perspective.

Motto: “Everything will be okay in the end. If it’s not okay, it’s not the end.” – John Lennon

Read More

Martina

My name is Martina, and I work as a housekeeper at the DRUHÝ KROK kindergarten. I enjoy working among children, and there is not a day when I don’t learn something new from them. Their smiles and the drawings I take home are my greatest rewards. 🙂 I spend my free time mainly with my son and my family. Our favorite activity is traveling across Europe in a camper with an unclear destination.

Motto: “The only way to do great work is to love what you do. If you haven’t found it yet, keep looking. Don’t settle.” – Steve Jobs

Read More

Gabriela

My great passion is food; I enjoy eating a lot. I am also known for having a few favorite TV series that I watch constantly. However, my greatest joy is watching my daughter grow, develop, and become who she is. It is her who pushed me towards my personal development and working on myself. And thanks to her, I am also here. I work in Montessori nurseries and preschools dedicated to educating the youngest in a respectful way. My dream was to work somewhere that makes sense for the whole society. I wanted to be in a place where I can contribute to finding a balance between satisfied employees and the organization in which people work. Only in this way can we provide loving care to children and parents. I look forward to everything we will experience together 🙂

Motto: I don’t believe in those too much 🙂

Read More
Previous
Next

Co říkají rodiče

Monika D.2023
Read More
Kája nastoupila do jesliček 5 dní po svých prvních narozeninách. Okolí mi to vymlouvalo, že je na to příliš brzy, a nemluvím o ostatních matkách, které to radši ani nekomentovaly. Jsem ale moc ráda, že jsem si to nenechala vymluvit. Už při první návštěve jsem měla z jesliček skvělý pocit. Líbilo se mi prostředí, lidi a jejich přístup a celková atmosféra. No a Kája je od začátku nadšená, nikdy se mi nestalo, že by plakala při příchodu do jeslí, vždycky se tam moc těší a naopak smutní, když jdeme domů. A co začala mluvit tak v podstatě doma žijeme s "Míšou" a i o víkendu má nachystaný batůžek do jeslí. Díky montessori přístupu v jeslích, který se snažíme držet i doma, je Kája ve dvou letech hodně samostatná, zručná a zvídavá a v domácnosti je to parťák, který se vším pomáhá. Takže děkuju moc za vše, Meduňky, a těšíme se na poslední společný rok!
Eliška S.2023
Read More
Dcerka začala do jesliček chodit v necelých 2 letech. Původně chodila jen na 2 dny dopoledne, po prvním měsíci ale jednoho dne začala plakat, že nechce z jesliček domů. To byl pro nás jasný impuls, že se jí tam líbí, proto jsme se rozhodli prodloužit docházku i na odpoledne. Během pár měsíců jsem pozorovala pokrok, viděla jsem u ní nové návyky a snahu o samostatnost. Líbí se mi, že se dcerka v jesličkách věnuje aktivitám, které doma neděláme zase tak často, a hlavně že je v kolektivu jiných dětí. Ovšem duší celých jesliček jsou paní učitelky, milé a respektující, vedou děti k řádu a pravidlům s klidem a pochopením. Nikdy nás nikdo netlačil k tomu, aby dcerka přestala mít plínky, dudlík ap. Vše se setkalo s pochopením, vždy se dalo domluvit. Bude se nám velice těžce odcházet a přeju si, aby i ve „velké“ školce byly tak přátelské a vstřícné paní učitelky.
Lucie D.2023
Read More
Jesličky První krok jako rodiče můžeme jen a jen doporučit. Dcera navštěvuje Levandulovou třídu od září. Oceňujeme zejména individuální a laskavý přístup lektorek, který ji velmi pomohl při prvních dnech ve třídě. Na lektorkách jde vidět, že dělají svou práci s láskou a radostí. Dcera se na ně vždy moc těší.
Cholevovi2023
Read More
Do Meduňkové třídy, svěřuji postupně své děti již od roku 2018 a péče, kterou dostávají, je konstantně perfektní. Všechny chůvy, které se ve třídě postupně vystřídaly, byly vždy velmi profesionální, láskyplné a měli jsme k nim absolutní důvěru. Mé děti jsou díky montessori jesličkám mnohem dříve samostatné, velmi empatické a ohleduplné k druhým a hlavně je pokaždé vyzvedáváme s úsměvem a nadšením ze smysluplně stráveného dne. Líbí se nám, jak děti přirozeně dodržují nastavená pravidla a chodí dopoledne ven téměř za každého počasí nebo mají náhradní program na sále, kde se dostatečně vyřádí. Vždy jsme mile překvapeni, kolik nových dovedností si děti v jeslích osvojily. Jsme rádi, že jsme se je rozhodli dát do jeslí už od věku 1 roku. Děti pak nastoupily do standardní školky bez pláče a dokázaly se lépe začlenit do dětského kolektivu. Každému rodiči bychom přáli, aby se mu investice do montessori vzdělání od tak utlého věku stejně vyplatila, jako nám. Děti se do jesliček těší a odnášejí si do života skvělé zážitky. Děkujeme.
Dominika G.2023
Read More
S jasličkami Maloušci/První krok sa poznáme už od roku 2020 a máme len tie najlepšie skúsenosti, tak sme im zverili už druhé dieťa. Páči sa nám nielen krásne pripravené prostredie, ale hlavne skúsené lektorky a ich ústretovosť a skutočne individuálny prístup ku dieťaťu. Veľmi si ceníme komunikáciu jasličiek, či už každodennú, počas pandémie, alebo týždenný email s témami. Musím spomenúť aj to, že každý deň pri odovzdávaní a vyzdvihovaní vidíme dôraz na bezpečnosť detí za čo sme naozaj vďační!
Zahavit H.2023
Read More
The best teachers we could hope for and a pleasant atmosphere, highly recommend!
Markéta Z.2023
Read More
Jesličky První krok (dříve Maloušci) moc doporučujeme. Sama jsem na ně dostala doporučení od kamarádky a doporučuji srdečně zase dále. Důvodem je spokojenost mé dcery, která je ráda navštěvuje a miluje své lektorky z Rozmarýnků (Káťu, Péťu a Simču). Ty dětem denně připravují zajímavé, originální aktivity. Myslím, že mají všechny děti moc rády a chovají se k nim hezky a s respektem. Téměř za každého počasí chodí ven, spánek v jesličkách pro nás od prvního dne nebyl problém. Při vyzvedávání nám vždy jedna z lektorek osobně dcerku předá, řekne zajímavosti z onoho dne a na lístečku si můžeme přečíst další informace. Osobně mě až dojímá, jak pěkně vztahy má dcera s ostatními dětmi, se kterými se potkáváme např. na hřišti, při loučení z jesliček atd. Tento rok je pro nás poslední a jsme opravdu rádi, že jsme jesličky mohli cca 1,5 roku navštěvovat. U mladší dcery máme s výběrem již nyní myslím jasno :)).
Anna G.2023
Read More
Do starostlivosti lektoriek v jasličkách První krok som zverila obe moje deti. Spätne hodnotím, že to bolo výborné rozhodnutie. Decká si osvojili kopec zručností a zmysel pre samostatnosť. Vždy bola radosť počúvať čo v daný deň deti zvládli. Obdivujem ako lektorky pristupujú ku každému dieťaťu individuálne, s rešpektom a porozumením. Mrzí ma len to, že tento prístup k deťom nie je samozrejmosťou aj v iných škôlkach a školách. Ďakujem, že tu ste a za to čomu sa venujete.
Pavla B.2023
Read More
Jsme s Vámi jako s jesličkami velice spokojeni. Velice si ceníme komunikace jak s dětmi, tak s rodiči - fotky, informace o dni dítěte, společné akce. Celkově je vidět, že máte o děti zájem a že je o ně dobře postaráno. Jakýkoliv problém byl dobře komunikovaný. Ella k vám chodila moc ráda a na lektorky (i děti) se těšila a moc hezky o vás mluvila.
Terka K.2023
Read More
Karolínka do jesliček nastupovala krátce po svých druhých narozeninách. Byla na mně hodně navázána, tudíž jsem měla velké obavy z adaptace. Ale díky skvělému přístupu těch nejlepších lektorek - Evička, Katka, Míša, Terka - se z ní postupem času stávala čím dál víc sebevědomá a samostatná holčička. Poslední týdny si naplno užila. Dojímám se nad tím, jak překonává své zábrany a objednává si sama zmrzlinu u pana Komárka, ze kterého měla velký respekt. Neměla jsem sebemenší pochybnosti o tom, že o ní bude vždy skvěle postaráno. Nemluvě o tom, co všechno se zde naučila. Nemohli jsme se rozhodnout lépe. Díky této přípravě skvěle zvládá i první dny ve "velké" školce. Ještě jednou mockrát díky!
Markéta Z.2023
Read More
Jesličky První krok (dříve Maloušci) moc doporučujeme. Sama jsem na ně dostala doporučení od kamarádky a doporučuji srdečně zase dále. Důvodem je spokojenost mé dcery, která je ráda navštěvuje a miluje své lektorky z Rozmarýnků (Káťu, Péťu a Simču). Ty dětem denně připravují zajímavé, originální aktivity. Myslím, že mají všechny děti moc rády a chovají se k nim hezky a s respektem. Téměř za každého počasí chodí ven, spánek v jesličkách pro nás od prvního dne nebyl problém. Při vyzvedávání nám vždy jedna z lektorek osobně dcerku předá, řekne zajímavosti z onoho dne a na lístečku si můžeme přečíst další informace. Osobně mě až dojímá, jak pěkně vztahy má dcera s ostatními dětmi, se kterými se potkáváme např. na hřišti, při loučení z jesliček atd. Tento rok je pro nás poslední a jsme opravdu rádi, že jsme jesličky mohli cca 1,5 roku navštěvovat. U mladší dcery máme s výběrem již nyní myslím jasno :)).
Previous
Next

Co je u nás nového